Szyna DIN

EFCUD - Moduł kontrolera pomieszczenia

Protokół ten jest znacznie tańszy i łatwiejszy w obsłudze w porównaniu do EtherCAT przy czym jego dobrze znane wady opisane w Raporcie nr 1 nie są w tym przypadku istotne – głównie z powodu, że w zastosowanej aplikacji pracują tylko 2 urządzenia na magistrali, które z natury są zlokalizowane blisko ciebie. Cała para urządzeń (nastawnik + kontroler pomieszczeniowy) współpracuje już w przyjętym standardzie EtherCAT p&p.

Montaż

ESD - Moduł z wielofunkcyjny 8we/8wy

Urządzenie przeznaczony jest do integracji oraz monitoringu sygnałów w systemie alarmowym. Układ wejściowy zrealizowano w oparciu o ośmiokanałowy transoptor.

Układy wyjściowy zrealizowano w oparciu o siedmio-kanałowy bufor tranzystorowy typu Darlington NPN oraz dodatkowy pojedynczy tranzystor NPN.

Montaż

ETD - komfort termiczny

Moduł analogowy I/O

Układ wyposażono łącznie w 8 kanałów analogowych:

  • 4 kanały analogowe wejściowe 0..10V
  • 4 kanały analogowe wyjściowe 0..10V

Kanały wejściowe przeznaczone są po podłączenia zewnętrznych czujników temperatury, wilgotności, zawartości CO2, itp.

Montaż

EZD - Sterowanie żaluzjami

Blinds Module

Moduł został wyposażony w elektryczne zabezpieczenie przed wysterowaniem obu kierunków. W przypadku wysterowania jednocześnie dwóch kanałów (przypadek b)) na złączu wyjściowym wysterowany jest tylko kanał pierwszy ponieważ wszystkie styki przekaźnika K2 zostały odłączone od zasilania.

Montaż