EFCUD - Moduł kontrolera pomieszczenia

Moduł pomieszczeniowy

Sterownik wentylatora

Moduł przeznaczony do współpracy bezpośrednio z kontrolerem pomieszczeniowym EPOP za pośrednictwem dodatkowego protokołu MODBUS.

Protokół ten jest znacznie tańszy i łatwiejszy w obsłudze w porównaniu do EtherCAT przy czym jego dobrze znane wady opisane w Raporcie nr 1 nie są w tym przypadku istotne – głównie z powodu, że w zastosowanej aplikacji pracują tylko 2 urządzenia na magistrali, które z natury są zlokalizowane blisko ciebie. Cała para urządzeń (nastawnik + kontroler pomieszczeniowy) współpracuje już w przyjętym standardzie EtherCAT p&p.

Moduł realizuje podstawowe funkcje sterowania wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem i oświetleniem. Przeznaczony jest głównie do sterowania klimakonwektorem z wbudowanym 3-biegowym wentylatorem. Ponadto urządzenie może realizować funkcje sterowania czteroma obwodami oświetleniowymi (wyjścia triakowe) oraz dwoma obwodami wysoko prądowymi (max. 16A).

Urządzenie ma wbudowany algorytm regulacji w oparciu o regulator dwustanowy oraz PID. Dodatkowo moduł wyposażono w zewnętrzne wyjście zasilające 24V AC o mocy 2VA ogólnego zastosowania.

L.p. Parametr Opis Wartość
1 Symbol EFCUD -
2 Płytka aplikacyjna EDCU -
3 Przeznaczenie Sterowanie klimakonwektorem z wbudowanym 3-biegowym wentylatorem -
4 Ilość kanałów I/O   21
5 Wyjścia trakowe   4
6 Wyjścia przekaźnikowe 16 A 2
7 Wyjścia analogowe 0...10 V 4
8 Wyjścia cyfrowe Optoizolowane 4
9 Wejścia analogowe 0..10 V 4
10 Interfejs Modbus -
11 Montaż Szyna DIN 32 -
12 Zasilanie   230 V AC
Realizowane funkcje
Montaż