Moduł nastawnika pomieszczenia z pomiarem temperatury

Moduł pomieszczeniowy

Moduł nastawnika pomieszczenia

Moduł nastawnika pomieszczeniowego wykonano w oparciu o dedykowaną obudowę z tworzywa sztucznego.

Moduł wyposażony jest w szklany front oraz przeznaczony do montażu w podwójnej puszce. Moduł współpracuje bezpośrednio z kontrolerem pomieszczeniowym EFCU za pośrednictwem dodatkowego protokołu MODBUS.

Protokół ten jest znacznie tańszy i łatwiejszy w obsłudze w porównaniu do EtherCAT przy czym jego dobrze znane wady opisane w Raporcie nr 1 nie są w tym przypadku istotne – głównie z powodu, że w zastosowanej aplikacji pracują tylko 2 urządzenia na magistrali, które z natury są zlokalizowane blisko ciebie. Całą para urządzeń (nastawnik + kontroler pomieszczeniowy) współpracuje już w przyjętym standardzie EtherCAT p&p

Moduł wyposażono w kolorowy wyświetlacz graficzny o rozdzielczości 320 x 240 oraz w dotykowy panel kontrolny nadrukowany na cienkie szkło. Ponadto panel realizuje pomiar temperatury i wilgotności powietrza, ma wbudowany sygnalizator akustyczny oraz czujnik zbliżeniowy. Panel może współpracować z każdą z płytek aplikacyjnych, które stanowić mogą moduł rozszerzający oraz ma wbudowane 3 wejścia analogowe oraz 4 wejścia cyfrowe.

L.p. Parametr Opis Wartość
1 Symbol EPOP -
2 Płytka aplikacyjna EOP -
3 Przeznaczenie Sterowanie oświetleniem, wentylacją, ogrzewaniem i przesłonami okiennymi -
4 Ilość kanałów   7
5 Interfejs Modubus -
6 Montaż Naścienny podwójna puszka
7 Zasilanie   24 V DC
Realizowane funkcje
Montaż